13/06/2019

Nowości oponiarskie w rolnictwie i przemyśle

Klienci, którzy poszukują opon rolniczych i przemysłowych, zaliczają się do grupy tych najbardziej wymagających. I nie ma w tym nic dziwnego, bo takie opony muszą wyróżniać się najlepszą jakością, by mogły służyć jak najdłużej. Sprzęt przemysłowy i rolniczy to podstawa możliwości generowania zysku. Tutaj nie chodzi przecież o rekreację, hobby czy podróżowanie turystyczne, ale o finalny zarobek, na jaki również opony rolnicze bądź przemysłowe mają wpływ. Przedstawiamy te, które pojawiły się w branży oponiarskiej w 2019 i już zdobyły ogromne uznanie ekspertów oraz ostatecznych nabywców.

Magna M-RIGID

Magna M-RIGID to najnowsza opona, jaka pojawiła się na rynku produkcji Magna Tyres Group. Dedykowana jest samochodom ciężarowym, które pracują w najcięższych warunkach terenowych. Wzór bieżnika E-4 zapewnia oponie doskonałą wydajność i wieloletnią żywotność. Dzięki zastosowaniu technologii samoblokujących się klocków bieżnika, opona gromadzi o wiele mniej ciepła, przez to poprawia się jej trakcja i jest bardziej wytrzymała. Pewną kontrolę nad prowadzeniem pojazdu w zakrętach zapewniają obwodowe rowki bieżnika, zaś powierzchnia styku została na tyle zoptymalizowana, by opona mogła być równomiernie zużywana na całej swojej powierzchni.

Satoya Gripking HD

Nowa opona Satoya Gripking HD to tegoroczny lider wśród opon dedykowanych do jazdy na terenach leśnych i rolnych. Dobre osiągi zyskuje nawet przy pojazdach o dużej mocy silnika. Oponę wyróżnia świetna trwałość, wysoka nośność oraz trakcja. Dobrą przyczepność do nawierzchni nawet w trudnym, nieutwardzonym terenie zapewnia bieżnik z charakterystycznymi, głębokimi rowkami. Do produkcji tej opony wykorzystana została specjalna mieszanka bieżnika, która gwarantuje jej trwałość nawet podczas intensywnej eksploatacji.

Camso Solideal AIR 561

Camso już na początku 2019 roku zaprezentował swoją najnowszą oponę pneumatyczną – Solideal AIR 561. Przeznaczona jest przede wszystkim do ciągników bagażowych, holowników, przenośników. Opony tego typu świetnie sprawdzają się przy obsłudze pojazdów lotniskowych, gdzie pracują między innymi na pasach startowych. Solideal AIR 561 wykazuje dwukrotnie większą żywotność, o 12% lepszą stabilność i o 10% lepszą wydajność od swojej poprzedniczki (model Solideal ZZ RIB). Podczas projektowania opony zadbano o poprawę profilu żebra – nowa forma gwarantuje równomierne zużycie, mniejsze ścieranie podczas hamowania czy wchodzeniu w zakręty i jazdy zygzakiem.

BTK Earthmax SR 51

W drugim kwartale 2019 roku swoją premierę miała opona BTK Earthmax SR 51. Jej producenci potwierdzają, że ta idealnie nadaje się do montowania w urządzeniach, takich jak spycharki bądź ładowarki. To opona radialna, która wyróżnia się bardzo głęboką rzeźbą bieżnika, co zapewnia jej idealną przyczepność, trwałość i długą eksploatację. Uwagę zwraca również wzmocniony karkas całostalowy oraz specjalnie skomponowana mieszanka kauczukowa, która jest w pełni odporna na uszkodzenia, między innymi na przecięcia.

MRL FLR 339 – Z POWER

To opona idealna do prac polowych. Bieżnik został zaprojektowany z myślą o pracy na nieutwardzonym podłożu. Pod uwagę wzięto także wpływ eksploatacji opon na terenie rolnym na jakość zbieranych później plonów – właściwości bieżnika nie wykazują negatywnego wpływu na żyzność gleby. Co więcej, jego budowa zapewnia proces samooczyszczania opony.