11/05/2023

Platforma Opon- Przeglądaj oferty z klientem

 

PLATFORMAOPON.PL posiada wiele udogodnień dla Użytkowników a jedną z nich jest opcja przeglądania ofert z klientem. Jest to wygodna forma prezentacji swojej oferty klientowi, który np. zawita do naszego serwisu. Taki klient nie tylko dowie się jaka jest cena i termin dostawy, ale także może od razu złożyć zamówienie i umówić się na wygodny dla niego odbiór.

Właśnie dla tego typu sytuacji została stworzona zakładka „MOJE CENY”. Pozwala ona wyszukiwać oraz przeglądać oferty na Platformie przy kliencie już z naliczoną marżą. Jak to zrobić?

W pierwszej kolejności musisz zdefiniować wielkość swojej marży. W tym celu należy wejść w „”MÓJ PROFIL” a następnie zakładka „MOJE CENY”:

Następnie otworzy się okno, w którym możesz zdefiniować swoją marżę na 2 sposoby – procentowo lub kwotowo. Marżę na różne produkty (opony, felgi, łańcuchy oraz dętki i ochraniacze) możesz zdefiniować oddzielnie:

Domyślnie wyłączona jest opcja POKAZUJ SPRZEDAWCĘ. Włączenie jej sprawi, że przeglądając oferty z klientem będzie on również widział dane naszego dostawcy z cenami dla nas, użytkowników Platformy Opon.

Dla przykładu zdefiniujmy swoją marżę kwotowo na poziomie 50 zł dla opon oraz felg, a także 20 zł na pozostałe kategorie. Klikamy przycisk ZAPISZ:

Spójrzmy teraz na przykładzie konkretnych opon jak wpłynęło to na pokazywane ceny. W pierwszej kolejności wejdźmy w zakładkę KUPUJ i wyszukajmy opony np. o kodzie 10164:

Jak widać na liście ofert najtańsza prezentowana oferta opiewa na kwotę 155 zł netto, a kolejna to 199,99 zł netto. Teraz tą samą oponę wyszukajmy w zakładce MOJE CENY znajdującej się w górnej belce. Po kliknięciu w MOJE CENY otworzy się nowa karta, w której nie będzie wyświetlała się wspomniana górna belka, brakowało będzie również logotypu Platformy Opon.

 

Jak można zauważyć najniższa cena prezentowana teraz to 205 zł netto, a kolejna to 249,99 zł netto – widać zatem, że zdefiniowane wartości na początku zwiększyły prezentowaną cenę dokładnie o 50 zł netto.

Podsumowując: Dzięki zakładce MOJE CENY masz gotową ofertę dla potencjalnego klienta i nie musisz się martwić, że klient widząc od kogo zamawiasz opony, zwróci się do sprzedawcy bezpośrednio.

Zobacz również instrukcję wideo poniżej.