22/06/2023

Przygotuj ofertę dla Klienta – czyli jak korzystać ze Schowka na PlatformaOpon.pl

Chcesz wysłać swojemu klientowi ofertę na podstawie stanów magazynowych dostępnych na Platformie? A może potrzebujesz wydrukować zestawienie przykładowych ofert dla klienta Twojego serwisu, który jeszcze waha się z decyzją?

Na podstawie konkretnego przykładu, zaprezentujemy Ci poniżej jak możesz stworzyć taką ofertę, którą pobierzesz jako wygodny plik PDF.

Załóżmy, że Twój klient chce zakupić opony letnie w rozmiarze 225/40R18 w indeksie prędkości Y. Szuka opon z homologacją do BMW (*), z rantem ochronnym. Interesują go tylko marki segmentu Premium *. Opona musi być typu Run-flat. Przejdźmy więc do wyszukiwarki„KUPUJ”.

 

* O tym jak tworzyć własne grupy marek możesz przeczytać w jednym z naszych wcześniejszych artykułów, link poniżej.
https://platformaopon.pl/articles/...

 

Na liście wyników wyszukiwania kliknij na ofertę, którą chciałbyś polecić klientowi.  Otworzy się okno z szczegółowym podglądem oferty. W oknie, które zobaczyć, obok nazwy producenta widnieje ikonka „szpilki”. Klikając na nią wybrana oferta zostanie dodana do schowka.

 

Postępując w taki sposób z każdą inną wybraną ofertą, w schowku zgrupują Ci się wszystkie dotychczas dodane. By przejrzeć schowek kliknij w niego na pasku menu dostępnego na górze strony.

 

W szczegółach schowka ujrzysz kolejno:
Dane sprzedającego – czyli dane Twojej firmy, które chcesz przekazać na ofercie Klientowi. Przed wygenerowaniem oferty możesz je dowolnie edytować. Jeżeli chcesz by klient na przygotowanym dokumencie otrzymał inny numer telefonu kontaktowego lub adres e-mail niż ustawiony domyślnie, możesz śmiało go poprawić przed wygenerowaniem oferty.

 

Poniżej danych sprzedawcy, znajduje się lista dodanych wcześniej przez Ciebie ofert.

W kolumnie nazwanej „Cena brutto” widnieje domyślnie Twoja cena zakupu opony z Platformy. Pamiętaj by przed wygenerowaniem oferty ustawić taką cenę w jakiej chcesz zaproponować dany produkt klientowi. Są to pola edytowalne, wystarczy, że podasz swoją cenę brutto za sztukę.

Kolumna „Ilość” domyślnie wskazuje dostępną liczbę sztuk w ofercie na Platformie. To pole możesz również edytować wpisując tam uzgodnioną z Klientem liczbę sztuk, których zakupem jest zainteresowany.

 

Przed wygenerowaniem oferty upewnij się, że oznaczyłeś wszystkie produkty, które chcesz by się w niej znalazły.
Skorzystaj z checboxów po lewej stronie zawartości schowka, by wybrać te, które mają się znaleźć w ofercie.

Teraz wystarczy tylko kliknąć przycisk:
 

System wygeneruje dla Ciebie plik PDF, który zapisze się domyślnie w Twoim komputerze w miejscu do tego przeznaczonym.
A będzie on wyglądał tak:

To wszystko! Możesz teraz zdecydować, czy chcesz go przesłać mailem w odpowiedzi na zapytanie ofertowe,
czy też wydrukować i przekazać w serwisie, jednocześnie dołączając swoją wizytówkę lub inne materiały ofertowe Twojej firmy.